Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Які способи заохочення учнів до активної роботи у віртуальному класі ми використовуємо в IT STEP SCHOOL під час дистанційного навчання?

21.01.2021

298 переглядів

Низька активність учнів – одна з найбільших проблем дистанційного навчання. Як залучати учнів до ефективної роботи у віртуальному класі? Чи є універсальні стратегії, які можна задіяти під час роботи в умовах дистанційного навчання? Про це і поговоримо!

 

1. Камера! Мотор!

Погодьтеся, що віртуальний урок набагато приємніше проводити для учнів, а не для купи чорних квадратів. Вимкнені камери викликають сумніви не лише у якості засвоєння знань учнями, а й узагалі у їхній фізичній присутності на занятті. Як налагодити візуальний контакт із дітьми? Просимо їх тримати камери увімкненими протягом усього уроку. Так ми маємо змогу бачити, що роблять діти, а їхня міміка допомагає зрозуміти, як вони сприймають навчальний матеріал.

 

2. Розмова без слів

Коли всі учні підключаються до уроку та увімкнуть мікрофони, почнеться... Ні, не урок. Почнеться галас. Кожен намагається щось сказати, що вже казати про фоновий шум. Як налагодити дисципліну і не втратити зв’язок із учнями? Пропонуємо дітям вимкнути звук та використовувати для спілкування спеціальні сигнали. Наприклад, якщо вони згодні, слід підняти великий палець, якщо ні – опустити його. Якщо поставили запитання з множинним вибором, вони можуть підняти пальці для позначення відповіді, яку обрали. Наприклад, для варіанту A – один палець, для варіанту В – два пальці тощо.

 

3. Безпечний простір

Під час дистанційного навчання надзвичайно важливо, щоб учні почували себе комфортно та мали змогу вільно обмінюватися своїми ідеями. Складаємо спільно з ними правила віртуального спілкування. Це сприяє підвищенню активності учнів та створенню доброзичливої атмосфери.

 

4. Кімнати для переговорів

А як організувати роботу в групах? Справжній онлайн-еквівалент традиційного формату – кімнати для переговорів! Ми використовуємо платформу Microsoft Teams. Об’єднуємо учнів в окремі групи, встановлюємо мету для всіх та чіткі очікування від кожної команди. А чому б не розподілити ролі у віртуальній навчальній групі? Наприклад, можна обрати лідера, дослідника, експерта, дизайнера тощо. Розподіл ролей не лише сприяє активній роботі учнів у віртуальних групах, а й дозволяє поліпшити психологічний клімат у класі в цілому.

 

5. Відеовідповідь

Відеовідповідь – універсальний та ефективний спосіб перевірки знань. З його допомогою можна не лише перевірити вірші чи розв’язання математичної задачі, а й почути думки та враження учнів. Вчителі можуть записувати відеовідгук, у якому можна похвалити дитину та звернути увагу на помилки.

 

6. Індивідуальні конференції

Під час самостійної роботи плануємо окремі конференції з кожним учнем. Це дозволяє відслідковувати процес навчання та підтримувати високу навчальну мотивацію. Особливо це корисно для сором'язливих учнів, які зазвичай відмовляються брати участь у колективному обговоренні.

 

7. Групові ігри

Мабуть, усім учням подобається грати в ігри! Тож вводимо у практику дистанційного навчання не тільки групові онлайн-проєкти, а й командні онлайн-ігри, такі як вікторини чи квести. Використовуємо купу різних онлайн-платформ для опитувань, тестування та вивчення нових тем. Ця стратегія дозволяє дітям отримати певний досвід соціальної взаємодії та командної співпраці в ігровій формі.

 

8. Нагороди за активність

Під час дистанційного навчання учні не отримують того соціального стимулу, до якого звикли в реальному навчальному середовищі. Тому обов’язково хвалимо учнів, які виявляють ініціативу! А чому б не встановити систему додаткових балів за активність? Це допомагає школярам подолати негативні наслідки онлайн-навчання, такі як занепокоєння, відсутність мотивації або інтересу.

 

Дистанційне навчання – це час нових можливостей для розвитку! Час придумувати, творити, створювати та забути про шаблони! Експериментування з різноманітними стратегіями дозволить диференціювати навчання, зробити уроки захопливими та веселими!Автор:

Редакція Компьютерної Академії IT Step

Освіта для дорослих

Soft-skills

Поради при працевлаштуванні — як отримати сумлінного роботодавця і працювати з ним роками

Робота для фахівців-початківців створює різні враження. Одні знаходять компанію мрії. Інші засмучуються: витрачають час, проходять десятки співбесід. Гірше, якщо не заплатили за роботу або вказали в договорі ставку, меншу за ринкову.

Робота для фахівців-початківців створює різні враження. Одні знаходять компанію мрії. Інші засмучуються: витрачають час, проходять десятки співбесід. Гірше, якщо не заплатили за роботу або вказали в договорі ставку, меншу за ринкову. Ми підготували статтю з тривожними знаками з боку роботодавця: від картки вакансії до співбесіди. Зберігайте статтю в закладки, діліться з друзями.  Не приймайте поради, як належне. Не в кожній компанії обманюють на гроші або беруть на безкоштовне стажування у 2-3 місяці. Не поспішайте надсилати резюме. Проа

ШАГ логотип

Мережі та кібербезпека

5 прикладів розвитку кібербезпеки в армії, поліції та IT України

Редакція IT STEP на прикладах розібралася, що змінилося у кібербезпеці військових та бізнесу до війни і зараз.

Редакція IT STEP на прикладах розібралася, що змінилося у кібербезпеці військових та бізнесу до війни і зараз. Багато новин для вас можуть бути знайомими. Ми розповімо про них у контексті кібербезпеки в умовах війни. Зі супутниками Starlink Wi-Fi доступний військовим і населеним пунктам без світла Проблема. Використовувати звичайну Wi-Fi мережу в районі бойових дій небезпечно. Причина у відкритому доступі до домашньої мережі: роутери та підключену техніку бачить ворожий радар та хакери. Під час кібератаки можна відключити камеру на дроні або по

ШАГ логотип

Освіта для дорослих

Поради жінок-розробників тим дівчатам, хто сумнівається

У статті ви дізнаєтесь 3 історії від трьох жінок в IT з порадами: як не звертати уваги на гендерні забобони та доводити, що жінка не гірша за чоловіка у програмуванні.

Багато жінок розглядають IT як можливість професійного зростання. А кар'єра як піраміда: молодші розробники в самому низу, середній рівень у середині, а старші — на вузькій вершині. У статті ви дізнаєтесь 3 історії від трьох жінок в IT з порадами: як не звертати уваги на гендерні забобони та доводити, що жінка не гірша за чоловіка у програмуванні. Статистика: щороку відсоток жінок у IT зростає Дослідження Stack Overflow показують спад гендерної нерівності: 9% жінок-програмістів у 2018 році 11% у 2019 При цьому кожен четвертий с

ШАГ логотип

550 заявок на участь в програмі допомоги від IT STEP SCHOOL дітям військовослужбовців “15 мільйонів на навчання”

Дякуємо кожному, хто долучився до нашої ініціативи! Перший та другий етап відбору дітей для навчання в IT STEP SHOOL завершено.

Дякуємо кожному, хто долучився до нашої ініціативи! Перший та другий етап відбору дітей для навчання в IT STEP SHOOL завершено.  Другий етап передбачав проходження дітьми онлайн інтерв’ю, за яким буде створено список дітей, що найбільше потребують допомоги і мають отримати бажані місця для навчання. Для перегляду всіх всіх інтерв’ю і створення рейтингу учасників ми зібрали неупереджену професійну групу експертів, яка має різнопланово розглянути кандидатів і затвердити фінальні списки майбутніх учнів IT STEP SHOOL.  Пройти безплатне навчання й

ШАГ логотип

IT STEP SCHOOL

Ліцензована загальноосвітня школа з поглибленим вивченням IT та іноземних мов для 1-11 класів. Тисніть, щоб дізнатися детальніше!

Детальніше