Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Новачки думають, що написати код складно. IT-журналіст розповів, чому це помилкова думка

IT STEP Academy

Програмування

13.09.2022

441 перегляд

Клайв Томпсон — технічний письменник, журналіст у The New York Times та Wired, автор книг «Coders» та «Smarter Than You Think». На думку колег, Клайв — найвідоміший автор публікацій про програмування та технології.

У статті «Programming Isn't Hard - But It's Frustrating» журналіст поділився особистою історією: як Клайв розчарувався у програмуванні та зрозумів причину. Головне — перетворювати невдачу на позитивний досвід.

Публікуємо авторський переклад статті Клайва.

Як я дійшов висновку: проблема розробника – розпач та невдачі

 

«Терпіть розчарування — тільки так ви навчитеся кодингу»

 

Моє дитинство пройшло у 70-х. Я часто грав у Mattel Auto Race – приставку для однієї гри. У ній ви керуєте машиною (це точка на екрані, розміром з палець) і намагаєтесь не врізатися в інші автомобілі.

Приставка Mattel Auto Race. Справа — екран з машиною, а зліва — важелі керування. Під екраном — кнопка руху авто в сторони.

 

Через 50 років я згадав про цю гру. У суботу ввечері вирішив зробити версію гонки на P5 – фреймворку на Javascript.

У мене виходило: витратив годину на ігрове поле, проїжджаючих автомобілів та логіку руху. Проект здався легким, тому вирішив ускладнити. За задумом, автомобілі мали з'являтися не за алгоритмом, а будь-коли.

Виникла перша проблема — я не міг керувати новим алгоритмом. Машини не з'являлися як потрібно. Повозився з кількома варіантами і нічого не зрозумів. Я розчарувався та закинув проект.

Минуло 2 дні. Я не згадую про проект, бо сумніваюсь. Я не маю навичок професійного кодера — я любитель з основами програмування в рюкзаку. Якщо я досяг межі можливостей — не знаю, що вигадати далі і як виправити проблему. Іноді думаю, що знову зіткнувся із завданням, у якому немає рішення.

Я уникаю складних проектів, щоби не розчаруватися. А всім відповідаю: «Програмувати не важко. Важче – не розчаруватися після невдачі».

Чому програмування – це щоденне розчарування

Я усвідомив це після статті «What Does Saying That 'Programming Is Hard' Really Say, and About Whom?» Бретта Беккера зі школи комп'ютерних наук Дубліна. У публікації Бретт ставить під сумнів: «програмування — це складно».

Ви могли чути від викладачів, зі статей чи від знайомих розробників, що навчання програмуванню — неймовірно складне заняття. В статті Беккер не знайшов доказів, що кодити складніше, ніж працювати медсестрі, адвокату чи шеф-кухарю.

«Програмувати важко» — культурна традиція. Люди не можуть пояснити, чому це так. Вони прийняли судження за правило. Тож новачкам складно розпочати, бо вірять: стати програмістом — складно.

Коли писав книгу «Coders», я опитав 200 програмістів. Часто люди повторювалися: навчитися програмувати не складно. Успіх залежить від уважності до деталей.

Для кодингу потрібна психологічна установка – ви щодня можете розчаровуватись. Це потрібно терпіти.

Чому ми розчаровуємось у кодингу

Програміст створює код, який має працювати. Написати його мало. Потрібно прогнати через налагодження – знайти та виправити помилки. У цьому головна причина, чому програміст розчаровується.

Розглянемо на прикладах:

  • Написали функцію – вона не працює.

  • Забули поставити кому в рядок коду або помилилися в змінних — код не працює.

  • Функція підтягує дані із сторонньої бібліотеки. А ви не розумієте, де помилилися.

  • Команда писала код кілька років. Проект закрили, а потім передали вам. Робіть із програмою все, що хочете. Але вона має працювати.

Ось що я написав у «Coders» щодо розчарування:

«У липні 1949-го вчений Моріс Вілкс піднімався сходами, коли зрозумів: «Я витратив більшу частину життя, щоб знайти помилки у власних програмах».

Розробник не пише код щодня. Він слідкує, як працює система. Хапається за голову від помилок і намагається виправити ситуацію. І вирішити проблему виходить не в кожному випадку.

Від чого розробник може стати божевільним

Він не знає, скільки часу витратить на програмні помилки. Кілька хвилин, годину чи дві. Можуть пройти тижні чи місяці, а розробник не розбереться із проблемою. Тоді він знайде нове рішення і сподіватиметься, що код не дасть нових сюрпризів.

Коли запитують: «Чи можу я навчитися програмувати?» — я відповідаю: «Звичайно. Кожен зможе, поки ви змагаєтесь з розчаруванням».

Програмування – не єдине заняття із розчаруваннями. Робота з людьми у маркетингу, медицині чи готельному бізнесі засмучує. Люди суперечливі, не люблять говорити і не завжди привітні.

Гра на музичних інструментах чи баскетбол може розчарувати. Ви практикуєтесь щоразу, але не досягаєте результату. Мені знайоме почуття, бо працюю з людьми – пишу статті. А ще я музикант і часто намагаюсь відточити нову техніку гри на гітарі.

У програмуванні процеси мають пояснення. Ви навчаєте методологію — базові поняття та техніки. Вивчаєте мови, фреймворки, нові бібліотеки. А коли застряєте на проблемі, це схоже на особисту невдачу — бо правила не працюють.

Рішення приходить по-іншому: пробуєте нові методики, робите перерву, радитесь з колегами та перевіряєте на практиці. І це не обов'язково складно. Але пошук проблеми засмучує, і з цим треба впоратися.

Люди програмують у 18 років або після 30. З процесором на 2 ядра або на 10. Самостійно або з готовою навчальною програмою.

У Комп'ютерній Академії IT STEP Київ студенти не мають часу на розчарування. Кожну проблему потрібно перетворювати на вирішення. Учні знаходять помилки разом із викладачами. І так поповнюють портфоліо завданнями рівня Amazon, Cisco або криптовалютної біржі Binance з перших тижнів навчання.

В Академії виводимо ваші навички та знання не наступний рівень. В результаті ви — розробник, дизайнер, фахівець з кібербезпеки, який вміє працювати над труднощами. Знаєте, як вирішувати проблеми компаній та в чому корисні. Залишиться останній крок — успішно закрити співбесіду та отримати першу роботу.

Спробуйте! Перейдіть за посиланням, щоб дізнатися про навчальні програми IT STEP більше.

Хтось думає, хтось так і не наважується. Ви ж робите перший крок. Ви попереду 9 із 10 новачків, які залишаються зі своїми думками та не рухаються далі.Автор:

IT STEP Academy

Це авторський переклад статті Клайва Томпсона https://levelup.gitconnected.com/programming-isnt-hard-but-it-s-frustrating-6cb740085243

Освіта для дорослих

Як правильно увійти до IT. Коли немає роботи чи думаєте, що не є компетентними для посади

Згідно з дослідженням, щороку в Україні потрібно 30-50 тисяч фахівців рівня Middle та вище. Тобто досвідчених кадрів, які готові на старті взяти відповідальність за завдання

Згідно з дослідженням, щороку в Україні потрібно 30-50 тисяч фахівців рівня Middle та вище. Тобто досвідчених кадрів, які готові на старті взяти відповідальність за завдання. Джуна важче конкурувати на ринку за місце в компанії. З початку 2022 року кількість вільних вакансій зменшилась на 56%, а обсяг резюме на біржах зріс на 23%. Редакція Комп'ютерної Академії IT STEP ділиться, як стати айтішником з нуля та знайти правильний підхід до професії. Щоб ніколи не залишатися без роботи та практики. Як увійти в IT без досвіду. Крок 1 — вам цікава ніша і ви шу

ШАГ логотип

Програмування

10 комп'ютерних вірусів, які могли бути у твоїй поштовій скриньці

Комп'ютерна IT Академія STEP підготувала добірку відомих вірусних програм — від мережевого черв'яка, який атакував Іранські ядерні заводи до тролінгу code red. Читайте, діліться з друзями та зберігайте статтю, щоб не забути найважливіше з історії кіберзлочинів.

Комп'ютерна IT Академія STEP підготувала добірку відомих вірусних програм — від мережевого черв'яка, який атакував Іранські ядерні заводи до тролінгу code red. Читайте, діліться з друзями та зберігайте статтю, щоб не забути найважливіше з історії кіберзлочинів. CryptoLocker Як часто ви заглядаєте до спаму? 2013 року активно в спам ніхто не потрапляв, чим і користувалися зловмисники. На пошту надходив звичайний лист. При відкритті запускався CryptoLocker і шифрував файли на комп'ютері. Ось як виглядає один із документів після атаки вірусу. Дані не

ШАГ логотип

Програмування

Приховати дані криптогаманця? Чи позбутися реклами в Інтернеті? Анонімність без знань програмування від Linux

Уявіть, що ви заходите у магазин телевізорів. До вас підходить консультант та відкриває вашу сумочку. Шукає документи, переписує дані банківських карток. Ви здивовані і не знаєте, що робити і куди звертатися. Шок, та де ж охорона!

Уявіть, що ви заходите у магазин телевізорів. До вас підходить консультант та відкриває вашу сумочку. Шукає документи, переписує дані банківських карток. Ви здивовані і не знаєте, що робити і куди звертатися. Шок, та де ж охорона! Те саме і в Інтернеті. Докучливі cookies, через які після перегляду рюкзаків у магазині на кожному сайті одна реклама із рюкзаками. Або побоювання, що з Binance вкрадуть гроші, і треба швидше думати про холодний гаманець. Та й той не досконалий. Скрізь, де б ви не залишили дані або не відвідали сайт, ваші сліди залишилися в с

ШАГ логотип

Програмування

Через ці 5 міфів про програмістів ви могли так і не увійти в IT

Тепер я знаю, що хороший програміст не сидить по 16 годин за комп'ютером, більше спілкується і не вчить математики на рівні Рене Декарта та інших шкільних професорів.

Пише один з учнів Комп’ютерної Академії IT STEP: «Тепер я знаю, що хороший програміст не сидить по 16 годин за комп'ютером, більше спілкується і не вчить математики на рівні Рене Декарта та інших шкільних професорів. Більше того, у технічному програмуванні працюють жінки на рівних із бородатими мужиками у светрах із плямами кави. Я такий самий новачок у програмуванні, як і ви. І ділюся тим, що дізнався з форумів, чатів та реальних прикладів.» Хороший розробник працює, скільки йому потрібно При слові «програміст» у голові виникала картинка

ШАГ логотип

IT STEP SCHOOL

Ліцензована загальноосвітня школа з поглибленим вивченням IT та іноземних мов для 1-11 класів. Тисніть, щоб дізнатися детальніше!

Детальніше