Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Java або JavaScript - Що вибрати в 2022

IT STEP ACADEMY

Освіта для дорослих

Програмування

06.04.2022

1362 перегляда

Java та Javascript: що це таке?

Java є об'єктно-орієнтованою мовою програмування загального призначення. Спочатку вона називалась "Oak" і створювалась для програмування побутової техніки. Мова прийшла до нас у в 1995 році, Oak розцінювалась як альтернатива С/С++, оскільки мала схожий синтаксис, але була більш безпечною і простою.

Програми, написані на Java, компілюються в байт-код, який можна запустити на віртуальній машині JVM. Будь-який комп'ютер, на якому інстальовано JVM, може запустити написаний код. Віртуальна машина призначена для подолання розриву між кодом та одиницями з нулями, зрозумілими комп'ютеру. Фактично це програма, яка виступає посередником. Основна ідея цієї мови програмування полягає в тому, що розробник може один раз написати код та використовувати його на будь-якій платформі, що підтримує Java-середовище. Тому код компілюється у JAR-файл.

Що стосується JavaScript, це мова сценаріїв, спочатку призначена для створення обмежень HTML-форм. На момент створення це була LiveScript, розроблена за десять днів компанією Netscape. Вона могла використовуватися всередині HTML і мала доповнювати Java. Саме тому Java та JavaScript мають схожий синтаксис. JavaScript є мовою, що повністю інтерпретується, запускається в браузері і робить сторінки сайту інтерактивними і динамічними.

Javascript vs Java – основні відмінності мов програмування

Якщо Java є автономною мовою програмування, то JS - це мова скриптів, що вимагає інтегрування в HTML. Відмінності Java і JavaScript полягають у розширенні файлів («.java» і «.js», відповідно), а й у їх зберіганні. Java зберігається на клієнт-комп'ютері як байтовий код, а JS - як вихідний.

Основні відмінності Java та JavaScript:

 • Java – строго типізована, а JS – слабо типізована мова. У першому випадку необхідно вибирати тип змінної даних перед використанням, у другому — ця необхідність відсутня.

 • Перш ніж запустити програму на Java, її потрібно скомпілювати. При використанні JS код має бути інтегрований у HTML. У першому випадку наявність браузера не має значення. Для запуску програм на JS без веб-браузера не обійтися.

 • Для Java характерна багатопоточність, що дозволяє розробникам виконувати складні завдання. JS не дає такої можливості. Відповідно, JavaScript не потребує великого обсягу ОЗП.

Відмінність Java та JavaScript також полягає у застосуванні класів та об'єктів. Об'єктно-орієнтована мова програмування використовує класи, де визначаються властивості об'єктів. У JS класи відсутні: є лише об'єкти.

JavaScript vs Java: що спільного?

Що схожого у Java та JavaScript:

 • Обидва коди можуть бути запущені у браузері.

 • І Java, і JS вимагають кодування об'єктів та їхніх відносин між собою. Це забезпечує доступ до інкапсуляції та успадкування

 • Обидві мови програмування дозволяють підключати бібліотеки та фреймворки. Це найважливіший момент для будь-якого розробника. Бібліотеки та фреймворки надають доступ до коду, який можна використовувати для створення різних продуктів.

 • Обидві мови можна запустити на сервері.

Що складніше: Java чи JavaScript?

Цілком резонно знати, що складніше вчити, якщо ви вирішили пов'язати своє життя із розробкою. Java вважається складнішою мовою з певними обмеженнями. Програми, створені на JS, менш функціональні та більше схильні до помилок. Відповідно, це відбивається і на складності розробки. JS-програми більш прості для розробки, але на виконання коду йде більше часу.

Що краще вчити і чи потрібно Java програмісту знати JavaScript і навпаки?

Порівнюючи JavaScript vs Java, всі сильні та слабкі сторони цих мов програмування, у багатьох користувачів постає цілком логічне питання – а що краще вчити? Тут все залежить від напряму, в якому ви бажаєте розвиватися.

 

Java підходить для розробки:

 • програм для мобільної платформи Android;

 • комерційного софту;

 • програмне забезпечення для аналізу Big Data;

 • серверних програм;

 • систем безпеки;

 • програм загального призначення.

Про використання Java слід задуматися, якщо ваш проект включає математичні обчислення та аналітику великих обсягів даних. Якщо говорити простими словами, то це промислова мова програмування, якою працюють розумні гаджети, термінали оплати, серверні системи.

Що стосується JS, то це оптимальний варіант для веб-розробки. З його допомогою розробляються бібліотеки та фреймворки. У міру зростання складності проекту застосування JS починається з динамічної зміни окремих компонентів проекту до розробки серверної частини додатків. Для JavaScript характерний "мінімальний поріг входження". Щоб вивчати мову, потрібно мати невеликий запас знань у галузі веб-розробки, у тому числі розуміти основи HTML та CSS.

Навчання у Комп'ютерній Академії ШАГ

Після закінчення курсів Java-розробки в Академії ШАГ ви зможете:

 • розумітися на механізмах багатопоточності;

 • працювати з JS, CSS, HTML;

 • займатися проектуванням класів різного ступеня складності;

 • розробляти класові ієрархії до виконання будь-яких завдань;

 • парсити дані із застосуванням JSON;

 • виконувати нормалізацію баз даних та працювати з MySQL;

 • опанувати принципи об'єктно-орієнтованого програмування тощо.

Гейміфікація навчального процесу робить навчання більш цікавим, результативним та ефективним. Програма курсів будується з урахуванням актуальних вимог ринку праці. Фахівці Академії ШАГ співпрацюють з індустрією та знають, що необхідно студенту для побудови успішної кар'єри.


Записатися на курс Java розробникаАвтор:

IT STEP ACADEMY

Редакція Комп'ютерної Академії ШАГ

Освіта для дорослих

Soft-skills

Поради при працевлаштуванні — як отримати сумлінного роботодавця і працювати з ним роками

Робота для фахівців-початківців створює різні враження. Одні знаходять компанію мрії. Інші засмучуються: витрачають час, проходять десятки співбесід. Гірше, якщо не заплатили за роботу або вказали в договорі ставку, меншу за ринкову.

Робота для фахівців-початківців створює різні враження. Одні знаходять компанію мрії. Інші засмучуються: витрачають час, проходять десятки співбесід. Гірше, якщо не заплатили за роботу або вказали в договорі ставку, меншу за ринкову. Ми підготували статтю з тривожними знаками з боку роботодавця: від картки вакансії до співбесіди. Зберігайте статтю в закладки, діліться з друзями.  Не приймайте поради, як належне. Не в кожній компанії обманюють на гроші або беруть на безкоштовне стажування у 2-3 місяці. Не поспішайте надсилати резюме. Проа

ШАГ логотип

Мережі та кібербезпека

5 прикладів розвитку кібербезпеки в армії, поліції та IT України

Редакція IT STEP на прикладах розібралася, що змінилося у кібербезпеці військових та бізнесу до війни і зараз.

Редакція IT STEP на прикладах розібралася, що змінилося у кібербезпеці військових та бізнесу до війни і зараз. Багато новин для вас можуть бути знайомими. Ми розповімо про них у контексті кібербезпеки в умовах війни. Зі супутниками Starlink Wi-Fi доступний військовим і населеним пунктам без світла Проблема. Використовувати звичайну Wi-Fi мережу в районі бойових дій небезпечно. Причина у відкритому доступі до домашньої мережі: роутери та підключену техніку бачить ворожий радар та хакери. Під час кібератаки можна відключити камеру на дроні або по

ШАГ логотип

Освіта для дорослих

Поради жінок-розробників тим дівчатам, хто сумнівається

У статті ви дізнаєтесь 3 історії від трьох жінок в IT з порадами: як не звертати уваги на гендерні забобони та доводити, що жінка не гірша за чоловіка у програмуванні.

Багато жінок розглядають IT як можливість професійного зростання. А кар'єра як піраміда: молодші розробники в самому низу, середній рівень у середині, а старші — на вузькій вершині. У статті ви дізнаєтесь 3 історії від трьох жінок в IT з порадами: як не звертати уваги на гендерні забобони та доводити, що жінка не гірша за чоловіка у програмуванні. Статистика: щороку відсоток жінок у IT зростає Дослідження Stack Overflow показують спад гендерної нерівності: 9% жінок-програмістів у 2018 році 11% у 2019 При цьому кожен четвертий с

ШАГ логотип

550 заявок на участь в програмі допомоги від IT STEP SCHOOL дітям військовослужбовців “15 мільйонів на навчання”

Дякуємо кожному, хто долучився до нашої ініціативи! Перший та другий етап відбору дітей для навчання в IT STEP SHOOL завершено.

Дякуємо кожному, хто долучився до нашої ініціативи! Перший та другий етап відбору дітей для навчання в IT STEP SHOOL завершено.  Другий етап передбачав проходження дітьми онлайн інтерв’ю, за яким буде створено список дітей, що найбільше потребують допомоги і мають отримати бажані місця для навчання. Для перегляду всіх всіх інтерв’ю і створення рейтингу учасників ми зібрали неупереджену професійну групу експертів, яка має різнопланово розглянути кандидатів і затвердити фінальні списки майбутніх учнів IT STEP SHOOL.  Пройти безплатне навчання й

ШАГ логотип

IT STEP SCHOOL

Ліцензована загальноосвітня школа з поглибленим вивченням IT та іноземних мов для 1-11 класів. Тисніть, щоб дізнатися детальніше!

Детальніше