Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Через ці 5 міфів про програмістів ви могли так і не увійти в IT

IT STEP Academy

Програмування

16.09.2022

425 переглядів

Пише один з учнів Комп’ютерної Академії IT STEP:

«Тепер я знаю, що хороший програміст не сидить по 16 годин за комп'ютером, більше спілкується і не вчить математики на рівні Рене Декарта та інших шкільних професорів. Більше того, у технічному програмуванні працюють жінки на рівних із бородатими мужиками у светрах із плямами кави.

Я такий самий новачок у програмуванні, як і ви. І ділюся тим, що дізнався з форумів, чатів та реальних прикладів.»

Хороший розробник працює, скільки йому потрібно

При слові «програміст» у голові виникала картинка: хлопець чи дівчина із заспаними очима, енергетиком у руках (пляшки 2-3 лежить десь під столом), 2 години ночі. І лише робота: цифри та коди по колу. Але це не так.

Я звернувся до колег на DOU та Хабр. І серед 150 коментарів дізнався правду про програмістів. Вони витрачають у середньому 4-8 годин на розумову роботу, спілкування в команді та узгодження проектів. Решта часу – відпочинок, навчання, хобі.

Є 2 причини, чому виник стереотип про цілодобову роботу:

 • Фрілансер хоче більшого, тому бере на себе занадто і працює по 16-18 годин на день. Це його вибір. Вибирайте інший шлях та працюйте менше.

 • Програміст влаштувався у компанію, де не поважають співробітників, а хочуть лише результатів. Люди для них —перегоряючий ресурс, який замінять іншими кандидатами. До таких краще ніколи не потрапляти.

Але у 90% випадків не так. Компанії працюють за методикою Agile, де шанують людину, а не машинні здібності. А над проектами працює команда. Робота здається поетапно. Навантаження розподіляється рівномірно, а програміст не сидить добу за одним завданням, поки його не виконає.

Програмісти спілкуються з людьми, а не з комп'ютером за зачиненими дверима

Якби перший міф виявився правдою, то цей — його наслідок. Але програмісти люблять жартувати та спілкуватися. Інтровертів та соціопатів менше, ніж стереотипів у Мережі.

Як уявляємо програміста: замкнутий у собі, неохоче йде на контакт із зовнішнім світом. Уникає тусовок, постійно говорить лише про роботу. Тепер подивіться на цього щасливого хлопця. Напевно вже написав пару коментарів на DOU і піде з друзями відпочивати після роботи.

 

Так, він багато часу віч-на-віч з комп'ютером. Однак не слід забувати, що спілкування з людьми — не профіль розробника, хоча частина робочого дня спілкується з колегами. Він працює із людьми, а не цифрами.

Програмістові-інтроверту з низькою самооцінкою складніше:

 1. не вдається знайти роботу — провалив співбесіду;

 2. працювати в команді не виходить — не знаю, що робити. Як зрозуміти колег, що говорити, і як не накосячити.

 3. керівник проекту не прийняв роботу. Ну, все, я більше не програміст.

Професія програміста як бойової мовчазної одиниці вже не існує. Керівники шукають командних гравців: ініціативних та товариських, які визнають помилки та працюють над їх усуненням. Такі швидше навчаються, переймаючи досвід колег. І скільки заробляє програміст, залежить як від технічних навичок, так і від уміння спілкуватися: хоча б пояснити, чому людина має рацію чи мислить інакше.

Якщо нема з ким спілкуватися під час та після роботи — знайдіть альтернативи. Пишіть  в блог на Хабре або у спільнотах. Дзвонити та розмовляти зовсім необов'язково.

Розробник не вчить академічний курс з алгебри та геометрії

Поширена думка: «В ІТ немає місця гуманітаріям. Потрібно знати математику, щоб увійти у сферу та заробляти, а не сидіти без діла». І це черговий міф про програмістів.

Тема про математику зібрала на DOU 637 коментарів. І ось головні думки:

 • Рівень математики залежить від завдань. Чим більше прикладних (наприклад, налагодження продукту) – тим рідше використовують матч. Для системних завдань частіше затребувана математика.

 • Головне для програміста – логіка. Допоможе побудувати алгоритм (ланцюжок дій) і перетворити його на код, який працюватиме для людини. Саме це важливо, а не зубрити теореми та формули з алгебри.

 • Математика потрібна в нішах, пов’язаних з алгоритмами. Криптографія, штучний інтелект, GameDev. Все будується на ланцюжку математичних дій, які виконує комп'ютер.

Не бійтеся цієї страшилки новачків. За комп'ютером не сидять академіки та професори математики. І не женуться за Нобелівською премією.

Людина вирішує завдання. А в міру її виконання вчить теми математики та фізики, які потрібні зараз, у моменті. Знання відкладаються поступово. І через 2-3 роки гуманітарій скаже: «Я увійшов до IT без математичної освіти. І що?»

Кодер працює над кодом, програміст над проектом

Вікіпедія собі суперечить. У заголовку терміни ставлять до одного ряду, та був розповідають, що поняття плутають.

 

Далекі у програмуванні люди вважають, що робота програмістів – писати код. А хороший програміст — написав більше за менший час. І це також міф.

Уявіть, що ви розробляєте Instagram. Аудиторії важливо:

 • Щоб повідомлення друзям надсилалися без затримок.

 • Можна відпочити, подивитися цікаві та веселі акаунти.

 • Завантажити контент. Показати оточуючим та отримати фідбек.

Код не задовольняє жодну з тисяч потреб користувачів. Це інструмент у руках програміста. Тому програміст думає не про код, а про те, як за допомогою цього інструменту вирішити конкретні проблеми.

Заробітна плата збільшується пропорційно до впливу співробітника на результат. Програміст розробляє архітектуру, ланцюжки дій, аналізує потреби аудиторії та відповідає питанням: «Як мій продукт допоможе споживачеві чи клієнту».

Програміст продумає систему. І напише код, якщо потрібно. А кодер занурений лише у інструмент.

 

Жінка-розробник не гірша за чоловіка

У суспільстві склався стереотип, що жінка має народжувати, виховувати дитину та ходити на шкільні збори. Жінкам відмовляють у роботі програмістом, віддаючи перевагу чоловікам. А якщо і працює, то HR-менеджером чи рекрутером.

І така думка відстала від реальної практики.

Журналісти DOU зібрали статистику про жінок в ІТ з 2011 по 2020 рік. Результати — на деяких технічних посадах (серед дизайнерів, аналітиків, менеджерів проектів) частка жінок за останні три роки збільшилася до 40-50%.

 

Статистика репортажу Dou.ua

 

У IT STEP не вважають, що у конкретного гендера переваги у технічному IT. Чоловіки працюють так само, як і жінки. Головне, щоб було цікаво самій людині. З нею просто працювати, спілкуватися та домовлятися. І результати приголомшливі.

А як є бажання і мотивації працювати, то можна і президентом стати. Як чоловікові, так і жінкам.

Випускники Комп'ютерної Академії IT STEP підтверджують: програмування – це велика тусовка однодумців. А все, що говорять у мережі – діліть на 10 і не сприймайте всерйоз.

Вони не слухали міфи та плітки в Мережі, а спробували. І в них вийшло.

Страшно розпочати в IT? Переходьте за посиланням, де розповідаємо, що таке справжнє програмування. Переконайтеся, що все не так складно, коли вас підтримують колеги та досвідчені викладачі-практики.Автор:

IT STEP Academy

Команда IT STEP Academy

Освіта для дорослих

Як правильно увійти до IT. Коли немає роботи чи думаєте, що не є компетентними для посади

Згідно з дослідженням, щороку в Україні потрібно 30-50 тисяч фахівців рівня Middle та вище. Тобто досвідчених кадрів, які готові на старті взяти відповідальність за завдання

Згідно з дослідженням, щороку в Україні потрібно 30-50 тисяч фахівців рівня Middle та вище. Тобто досвідчених кадрів, які готові на старті взяти відповідальність за завдання. Джуна важче конкурувати на ринку за місце в компанії. З початку 2022 року кількість вільних вакансій зменшилась на 56%, а обсяг резюме на біржах зріс на 23%. Редакція Комп'ютерної Академії IT STEP ділиться, як стати айтішником з нуля та знайти правильний підхід до професії. Щоб ніколи не залишатися без роботи та практики. Як увійти в IT без досвіду. Крок 1 — вам цікава ніша і ви шу

ШАГ логотип

Програмування

10 комп'ютерних вірусів, які могли бути у твоїй поштовій скриньці

Комп'ютерна IT Академія STEP підготувала добірку відомих вірусних програм — від мережевого черв'яка, який атакував Іранські ядерні заводи до тролінгу code red. Читайте, діліться з друзями та зберігайте статтю, щоб не забути найважливіше з історії кіберзлочинів.

Комп'ютерна IT Академія STEP підготувала добірку відомих вірусних програм — від мережевого черв'яка, який атакував Іранські ядерні заводи до тролінгу code red. Читайте, діліться з друзями та зберігайте статтю, щоб не забути найважливіше з історії кіберзлочинів. CryptoLocker Як часто ви заглядаєте до спаму? 2013 року активно в спам ніхто не потрапляв, чим і користувалися зловмисники. На пошту надходив звичайний лист. При відкритті запускався CryptoLocker і шифрував файли на комп'ютері. Ось як виглядає один із документів після атаки вірусу. Дані не

ШАГ логотип

Програмування

Приховати дані криптогаманця? Чи позбутися реклами в Інтернеті? Анонімність без знань програмування від Linux

Уявіть, що ви заходите у магазин телевізорів. До вас підходить консультант та відкриває вашу сумочку. Шукає документи, переписує дані банківських карток. Ви здивовані і не знаєте, що робити і куди звертатися. Шок, та де ж охорона!

Уявіть, що ви заходите у магазин телевізорів. До вас підходить консультант та відкриває вашу сумочку. Шукає документи, переписує дані банківських карток. Ви здивовані і не знаєте, що робити і куди звертатися. Шок, та де ж охорона! Те саме і в Інтернеті. Докучливі cookies, через які після перегляду рюкзаків у магазині на кожному сайті одна реклама із рюкзаками. Або побоювання, що з Binance вкрадуть гроші, і треба швидше думати про холодний гаманець. Та й той не досконалий. Скрізь, де б ви не залишили дані або не відвідали сайт, ваші сліди залишилися в с

ШАГ логотип

Програмування

Через ці 5 міфів про програмістів ви могли так і не увійти в IT

Тепер я знаю, що хороший програміст не сидить по 16 годин за комп'ютером, більше спілкується і не вчить математики на рівні Рене Декарта та інших шкільних професорів.

Пише один з учнів Комп’ютерної Академії IT STEP: «Тепер я знаю, що хороший програміст не сидить по 16 годин за комп'ютером, більше спілкується і не вчить математики на рівні Рене Декарта та інших шкільних професорів. Більше того, у технічному програмуванні працюють жінки на рівних із бородатими мужиками у светрах із плямами кави. Я такий самий новачок у програмуванні, як і ви. І ділюся тим, що дізнався з форумів, чатів та реальних прикладів.» Хороший розробник працює, скільки йому потрібно При слові «програміст» у голові виникала картинка

ШАГ логотип

IT STEP SCHOOL

Ліцензована загальноосвітня школа з поглибленим вивченням IT та іноземних мов для 1-11 класів. Тисніть, щоб дізнатися детальніше!

Детальніше