7 ПРИЧИН, ЩОБ ЗМІНИТИ ШКОЛУ
Вибираючи школу для дитини, ми часто орієнтуємося на зручність розташування, або на конкретного педагога, якого колись нам порадили. Та окрім цього, школа має дійсно приносити знання вашій дитині, а не тільки записи в щоденнику.
Як зрозуміти, чи приносить користь школа або час її змінювати? Розбираємо основні ознаки:
1. Дитина страждає від вчителя
Суворий або все ж жорстокий? Упереджений або прагне витягнути важкого учня на його справжній рівень? Грань між строгістю і надмірною вимогливістю вкрай тендітна, але все ж видима. Якщо вчитель говорить про любов до дітей, але в реальності демонструє геть інше - це буде негативно відбиватися на атмосфері в класі та психіці кожного учня. Адже жоден учень не має відчувати страх перед вчителем, в першу чергу це його наставник та ментор, а не безжальний деспот.
2. Негативна атмосфера в класі
Боротьба с булінгом в Україні тільки почалася, тому в деяких школах він ще залишається поширеним. Діти, на жаль, не знають, як самостійно очистити негативне оточення. В даному питанні їм просто необхідна допомога дорослих. У дитини завжди повинен бути помічник в особі вчителя - це просте і тверде правило.
3. Дитину вважають неуком
Поганих школярів не існує в природі, як і двієчників. Хуліганом неможливо народитися. Якщо дитині занижують оцінки через надмірну активність, або навпаки повільність - це привід змінити школу. Базою освітнього процесу служить методика пізнання таких факторів, як увага, концентрація, усвідомлення, сприйняття. Зрештою, існує ряд темпераментів. З цим потрібно вміти працювати.
4. Дитина не має друзів
Що найважливіше в школі? Хочете сказати, навчання?
Куди більшу роль відіграє спілкування дітей, їх взаємодія в колективі. Потрібні час, терпіння, певна частка свободи і участь в процесі класного керівника. Відсутність дружньої атмосфери, або ж спроб її налагодити - явний привід змінити школу.
5. У школяра немає улюбленого вчителя
Школа ставить основною метою навчити дітей спілкуванню і взаємодії. При цьому вона повинна стати для них місцем для отримання знань. В такому випадку постає питання про те, що ж є знання сьогодні? Потік марною монотонної інформації?
⠀
Щоб учням було цікаво і просто засвоїти матеріал, його подача повинна бути цікавою і неординарною. З цієї причини педагог завжди виграє у самоосвіти. Лише кваліфікований викладач розуміє це, і не обмежує навчання монотонним читанням матеріалу з підручника. Кожен вчитель має щиро любити свій предмет, тільки так він зможе зацікавити дітей новими знаннями.
6. Для випускників підготовка до ЗНО і ДПА - замінюють навчання
Підготовка до них важлива, але ще важливіше правильно розподілити навантаження, аби останній рік у школі не перетворився на пекло для школярів і їх батьків.
Безкінечні додаткові заняття, безсонні ночі та крики вчителів – не мають стати заміною до шкільної програми. Паніка – ще нікому не допомогла скласти ЗНО.
7. Щоденник відмінника, а знань немає
Відмінник або "хорошист" повинен в першу чергу мати високий рівень логічного мислення, а також тримати в голові цілісну картину світу. Та часто школяр здатний визубрити предмет до завтрашнього уроку, при цьому абсолютно не засвоївши матеріал. Ще більш частий випадок: він не пам'ятає нічого з пройденого торік.
Це типова ситуація, коли навчання в школі носить суто формальний характер. Вчитель бездумно йде за шкільною програмою, забуваючи про те, що без повторення набуті знання легко втрачаються.